Hej
Hoppas att ni alla njuter av sommaren!
Som medlem under våren har gymnasterna förtur med garanterad plats till höstterminen ( i sin befintliga grupp, alternativt för er som byter grupp pga av ålder så har ni förtur i en 1- dagars grupp om ni gått i 1-dagars grupp och förtur till en 2-dagars grupp om ni gått i en tvådagars grupp) om ni bokar senast datumen nedan.
Innan bokningen öppnar kommer vi att skicka ut information gällande vilken grupp som är aktuell för alla gymnaster som byter grupp pga ålder. Ni kan läsa om alla våra grupper längst upp till vänster på vår hemsida ( våra grupper).
Bokningen öppnar den 20/7 15.00 för befintliga medlemmar som vill boka plats i den grupp man gått i under våren Förturen gäller fram till den 26/7kl 12:00.
Vill man byta grupp mailar man kansli@kavlingegf.se med start den 26/7 kl 15mail som inkommer tidigare än 15:00 kommer inte att gälla). Även om man vill byta grupp så rekommenderar vi att man bokar in sig på befintlig grupp för att säkerställa sin plats, innan platser släpps till nya medlemmar. Detta för att vi inte kan garantera att det finns lediga platser i den grupp man vill byta till.
Bokningen öppnar den 29/7 15.00 för nya medlemmar. Efter denna tid har man ingen förtur längre som tidigare medlem i föreningen.
Varmt välkomna att boka Er plats inför hösten 2025